H. Rabia Boyacı Aile Sağlığı Merkezi
Gerekli Telefonlar

Randevu Al

Merkezi Hekim Randevu Sistemi

Randevu

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte internetin faydası da giderek yükselmektedir. Çünkü internet teknolojisi ile insanların taleplerini karşılama istekleri de günden güne artmaktadır. Herkesin elinin altında kolaylıkla ulaşabildiği internet giderek insanların hayatlarına fayda sağlamaktadır. İnternete erişim arttıkça internette yapabileceğimiz işlerde doğru orantılı olarak artmaktadır. Bu açıdan sağlık sektöründe de önemli adımlar atılmaktadır.

Bu adımların başında Merkezi Hekim Randevu Sistemi gelmektedir. Bu sistem sayesinde insanlar geceden gidip sıra almak için uzun kuyruklara girmek zorunda kalmıyorlar. MHRS sistemi ile kolay ve hızlı bir şekilde  hastaneye gitmeye gerek kalmadan insanlar randevularını alabiliyorlar. MHRS ile randevu alabilmemiz için öncelikle sisteme kayıt olmamamız gerekmektedir. Üye olmak için yapılması gereken ilk şey MHRS sitesine girmek gerekmektedir. Daha sonra sayfanın sağ kısmında bulunan ‘Randevu Al’ ibaresine tıklanmalıdır. Ardından karşımıza çıkan sayfada yeni üye kutucuğuna gidilmesi gerekmektedir. Yeni üye kaydı için istenilen bilgilerin tamamı doldurulmalıdır. Bu temel bilgiler  T.C. kimlik numarası, isim, soyisim, cinsiyet, doğum yeri ve tarihi, anne ve baba adı, telefon numaraları ve e-posta adresi olarak gösterilmektedir. Ardından belirlediğimiz şifrenin güvenilir olmasına dikkat ederek iki kutucuğa da koyulan şifrenin aynısı yazılmalı ve kaydet tuşuna basılmalıdır. Üyelik alma işlemi bir defaya mahsus yapılmaktadır. Eğer sistemde kaydımız önceden bulunuyor ise randevu alma işlemine direkt başlanmalıdır. Öncelikle T.C. kimlik numaramız ve parolamızı yazdıktan sonra güvenlik kutucuğunu da doldurarak adımıza olan sistemi açmalıyız. Ardından sayfanın sol tarafında yer alan il, ilçe ve gidilmek istenilen hastane seçilmelidir. Sonrasında gideceğimiz bölüm ve tercih edeceğimiz hekim de belirlenmelidir. Bu adımlar tamamlandıktan sonra randevu ara kutucuğu tıklandığında aşağıda hekimin uygun gün ve saatleri gösterilmektedir. Seçeceğimiz günü ve saati belirtmenin ardından randevu alma işlemimiz başarı ile sonuçlanmış olur.

MHRS hastane randevusunun almanın tek yolu internet üzerinden değildir. Ayrıca her insanın rahatlıkla kullanabileceği ALO 182 hattı da bulunmaktadır. ALO 182 hattı 7 gün 24 saat halka hizmet veren bir sistemdir. Yapmamız gereken telefondaki operatörün kimlik doğrulama işlemimizi gerçekleştirmesi için T.C. kimlik numaramızı vermemizdir. Kimlik doğrulama işlemimiz gerçekleştikten sonra randevu almak istediğimiz il ve hastane bilgilerini söylemeliyiz. Sonraki adımda istediğimiz gün ve saatleri bildirerek bize uygun randevu operatör tarafından verilmektedir. Böylece randevu işlemini tamamlamış bulunmaktayız.

Son Haberler

12   3   4 5 61  ilac

Nevşehir Rabia Boyacı ASM - H. Rabia Boyacı Aile Sağlığı Merkezi - Aile Hekimliği Telefon : 0 384 212 6030 Tüm Hakları Saklıdır © 2015